Grzejniki Regulus są promowane poprzez coroczną misję Regulusa. W roku 2009 i 2010 głowna nagroda przypadła znanemu propagatorowi marki Regulus - firmie Euromex - Technika grzewcza, operatorowi znanego sklepu FUEGO.pl.
Wszystkie znaki towarowe, fotografie, nazwy handlowe używane na stronie są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte w celach informacyjnych.

Regulus®-system Canal

OPIS ELEMENTÓW SKŁADOWYCH OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO KANAŁOWEGO

WANNA KANAŁU
Wanna kanału wykonana jest z blachy ocynkowanej, pokrytej czarną, matową farbą proszkową (RAL 9005). Wysokość wanny 80-700 mm.
Szerokość wnętrza wanny tworzącej kanał grzewczy wynosi: 200, 250, 300 lub 350 mm. Górna rozszerzona część wanny tworzy kołnierz, na którym wspiera się i do którego umocowane jest obramowanie. Szerokość całkowita kołnierza wanny wraz z obramowaniem wynosi odpowiednio: 250, 300, 350 i 400 mm.
Wanna typu 200/250 przeznaczona jest do grzejników typu SOLO.
Wanna typu 250/300 przeznaczona jest do grzejników typu VENT (TRIOVENT, QUATTROVENT).
Wanna typu 300/350 przeznaczona jest do grzejników typu DUO, QUATTRO.
Wanna typu 350/400 przeznaczona jest do grzejników typu DUBEL.

OBRAMOWANIE PODESTU
Montowane na kołnierzu wanny na stałe, już w fazie kompletowania zestawu. Górna krawędź obramowania określa głębokość osadzenia wanny w posadzce. Krawędź ta musi być idealnie zlicowana z ostatecznym poziomem posadzki. Obramowanie podestu wykonane jest z aluminium. Przenosi obciążenie podestu na podłoże. Obramowanie podestów aluminiowych jest malowane lub anodowane na kolor podestu. Obramowanie podestów drewnianych malowane jest standardowo na brąz kasztanowy (RAL 8015). Na zamówienie dowolny kolor obramowania podestu – bez dopłaty (paleta RAL K7).

WYMIENNIK KANAŁOWY
Grzejnik kanałowy (wymiennik kanałowy) składa się z dwóch układów: układu wodnego i układu oddawania ciepła. Układ wodny stanowi wymiennik miedziany – pakiet równomiernie rozmieszczonych, poziomych, miedzianych rur grzejnych spiętych na końcach miedzianymi kolektorami zbiorczymi. Spojenie rur grzejnych z kolektorami wykonane jest poprzez lutowanie (lut twardy). Układ oddawania ciepła to ściśle zespolone z poziomymi rurami miedzianymi pionowe lamelki z blachy aluminiowej. Stanowią one gęste ożebrowanie rur, tworząc liczne kanały konwekcyjne oraz pofalowaną powierzchnię ścian grzejnika. Połączenie miedzi z aluminium jest połączeniem suchym, dlatego nie zachodzi zjawisko korozji elektrochemicznej. Grzejniki pomalowane są farbą proszkową na kolor czarny matowy (RAL 9005).

PODEST KANAŁU
Podest (potocznie grill, kratka, ruszt) to jedyny widoczny element systemu ogrzewania kanałowego. Może być wykonany z aluminium lub z drewna.

Podesty aluminiowe
W ofercie dwa sposoby zestawiania profilów w podest: profile wzdłuż osi kanału oraz profile w poprzek osi kanału. Podesty poprzeczne występują w dwóch opcjach: fix (sztywne) oraz roll (zwijane). Opcja roll ułatwia przechowywanie podestu w razie zastępowania go podestem posezonowym, po zakończeniu sezonu grzewczego. Umożliwia również łatwiejszy dostęp do wnętrza kanału podczas czyszczenia. Podesty wzdłużne występują jedynie w wersji fix (sztywne). Dystans pomiędzy profilami podestów jest zróżnicowany w zależności od planowanego obciążenia. Gęstość profili w podeście wpływa również na jego cenę. Występują trzy warianty dystansu między szczeblami w podestach poprzecznych: 7, 10 lub 13 mm. Profile, tuleje dystansowe oraz obramowanie podestu pomalowane są standardowo na kolor srebrzysty perłowy lub wg wskazań klienta na dowolny kolor z palety RAL K7 (bez dopłaty).

Anodowanie
Odrębną metodą pokrycia podestów aluminiowych jest ich anodowanie. Anodowanie zwiększa odporność powierzchni podestów na korozję, ścieranie oraz działanie czynników chemicznych. Anodowane są zarówno profile, tuleje dystansowe, jak i obramowanie podestów. Do wyboru kolory: naturalny C-0, inox C-31, oliwka C-33, czarny C-35.

Podesty drewniane
Podesty drewniane wykonane są z wysokiej jakości drewna: dębu lub buku. Impregnowane są 50% roztworem lakieru bezbarwnego nitro. Na zamówienie możliwe wykonanie podestów z drewna nieimpregnowanego. Podesty drewniane występują jedynie w wersji zwijanej (roll). Oferta obejmuje dwa wzory: „kość” i „listwę”. Dystans między szczeblami wynosi 17 mm dla wzoru „kość” i 11 mm dla wzoru „listwa”. Tuleje dystansowe podestów we wzorze „listwa” wykonane są z aluminium i malowane standardowo na brąz kasztanowy (RAL 8015). Na zamówienie tuleje podestu mogą zostać pomalowane na inny kolor z palety RAL K7 (bez dopłaty) lub pozostać niepomalowane.

PODEST POSEZONOWY
Do montażu poza sezonem grzewczym (wiosną, latem, jesienią) w miejsce podestu ażurowego (wydłuża jego żywotność). Maskuje i zabezpiecza umieszczoną w podłodze wannę z wymiennikiem przed zabrudzeniem. Użytkownik wypełnia pusty podest posezonowy materiałem z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób. Wypełnienie podestu można wykonać zachowując rysunek podłogi (np. taki sam układ płytek ceramicznych, czy klepek parkietu). Podest posezonowy wykonuje się w krótkich odcinkach, do 1,4 m.

Kupujmy Polskie Produkty !

 

Copyright 2010 - 2020 by www.konwektorowe.pl wszystkie prawa zastrzeżone.
Grzejniki Regulus